افزایش چشمگیر صادرات گاز روسیه به اروپا

افزایش چشمگیر صادرات گاز روسیه به اروپاگازپروم، بزرگترین صادر کننده گاز روسیه، صادرات گاز به اروپا را مجدداً افزایش داده است. این شرکت نسبت به سال گذشته، در ماه جولای 5.8 درصد گاز بیشتری به قاره اروپا فرستاده است.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today، عرضه گاز به آلمان 12.3 درصد افزایش یافته است. اتریش 48.3 درصد گاز بیشتری از روسیه خریداری کرده است. میزان حمل و نقل گاز به هلند 53.8 درصد بیشتر شده و میزان صادرات گاز به کرواسی 40.1 درصد بالا رفته است. گازپروم همچنین در هفت ماه اول سال 2018 گاز بیشتری به دانمارک، لهستان و فرانسه صادر کرده است.

افزایش چشمگیر صادرات گاز روسیه به اروپا

مدیران شرکت گازپروم در تلاش اند تا صادرات نفت خود به اروپا را به 200 میلیارد متر مکعب در سال افزایش دهند. سال 2017 گروه گازپروم در مجموع 194.4 میلیارد متر مکعب گاز به کشورهای اروپایی، من جمله ترکیه، صادر کرده بود. 

کشورهای اروپای غربی تقریبا 81 درصد از صادرات این شرکت از روسیه را به خود اختصاص داده اند، این در حالی است که کشورهای اروپای مرکزی 19 درصد آن را از آن خود کرده اند.

بر اساس گفته های الکسی میلر، مدیر عامل شرکت گازپروم، رسیدن به رکورد تازه در تحویل گاز به اروپا امکان پذیر است. عوامل اصلی در رشد تقاضای اروپایی ها افزایش فعالیت های اقتصادی در این قاره و کاهش بلند مدت تولید گاز در اروپا است.

به گفته گازپروم، سهم روسیه از بازار گاز اروپا در سال گذشته، به 34 درصد افزایش یافته است. اروپا همچنین 24 درصد از نروژ، 13 درصد به صورت گاز مایع طبیعی، و 11 درصد از الجزایر گاز وارد می کند. این شرکت با کشورهای اروپای مرکزی و غربی قراردادهای بلندمدتی که تا 25 سال هم می رسد، دراد و معمولا آن ها مبتنی بر توافقنامه های بین دولتی هستند.

Let’s block ads! (Why?)


Source: ساندویچ پنل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + بیست =